1. Месото се сецка и се меша со нишестето. Се сецкаат и печурките.
2. На топол зејтин пропржете го пилешкото, па тргнете го настрана. На истиот зејтин се пропржуваат печурките и тие се тргаат настрана.
3.Месото вратете го кај печурките, додајте ги другите состојки, добро измешајте и нека ви е на здравје!
Ова јадење, кое се подготвува ала минут, можете по желба да го сервирате со што сакате-ориз, пире, компирчиња...

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови