Ставете ги павлаката, медот, доматното пире, лукот и кромидот во блендер и блендирајте додека не добиете хомогена смеса. Додадете сол и бибер по вкус. По желба додатете чили сос или чили во прав.

Пилешкото исецкајте го на коцки. Смесата од блендерот со пилешкото ставете ја во подлабок сад и оставете ја во фрижидер околу 3 часа.
Во меѓувреме, доколку користите дрвени стапчиња за ражничи оставете ги да покиснат во вода 30тина мин.

Извадете го месото од фрижидер и спремете ги ражничињата така што ќе оставите малку простор (3-4мм) помеѓу секое парче месо.

Загрејте ја грил тавата или скарата и попрскајте ја со зејтин. Попрскајте ги ражничињата со сол и печете од сите страни.
Доколку не сакате сите ражничиња да се лути, откако ќе ги спремите за печење, попрскајте само неколку со чили во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови