Подготовка:

1. Измијте ги и исушете ги крилцата.
2. Измешајте ги состојките за маринадата и истурете ја врз нив. Со рака убаво измешајте за маринадата насекаде да се залепи. Оставете ги така барем еден час.
3. Премачкајте го дното на сатот на Фрејерот со масло и наредете ги на 2 пати крилцата.
Печете ги на програмата за копани.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови