Имав подготвено лајбици по мој рецепт, ама овој пат без зачински билки. Како ми останаа неколку решив даги потпечам во рерна, ама да ставам и неколку додатоци.
Подготвив посен и вкусен појадок.

Подготовка
Ги сечеме лајбиците на половина и секоја ја премачкуваме со ајвар.
Ставаме кришки печурки и сечкани маслинки.
Зачинуваме со лут буковец, а може да додадете и други зачини.
Ги потпекуваме во рерна на околу 150 степени, да се запечат.

Забелешка
Овде го имате рецептот за посни лајбици 

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани