1. Во подлабок сад се става брашно помешано со пециво, пиво, масло и гриз, и се замесува средно тесто.

2. На набрашнета работна маса, со сукало се сучи кора, од која со чаша се вадат тркалезни форми. Се редат во намрсен плех, и се печат на 200 с, околу 15-20 мин. додека не заруменат.

3. Во тенџере на оган се зоврива водата со шеќерот. Изладените пиварки се потопуваат во топлиот шербет. Секое се прпелка во кокос.
Прекрасни ситни колачи кои се топат во уста и за момент се изедени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови