Компири измијте ги убаво, исечете ги на пола и наредете во тепсија.
Кромидот исечете гона тркалца, сланината на парчиња.
Компирите посолете ги,ставете бибер и сув зеленчук.
На компирите наредете кромид и сланина.
Ставете да се печат.
Пробајте!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани