Испечати

Печен компир со сланина

Печен компир со сланина

Состојки

  • 5-6 компири
  • 200 гр сланина
  • 3-4 главици кромид
  • 1 л сув зеленчук

Подготовка

Компири измијте ги убаво, исечете ги на пола и наредете во тепсија.
Кромидот исечете гона тркалца, сланината на парчиња.
Компирите посолете ги,ставете бибер и сув зеленчук.
На компирите наредете кромид и сланина.
Ставете да се печат.
Пробајте!