Обожавам карфиол и печен и похован, едноставно одлична комбинација е со јајца. Ова е оброк богат со протеини, идеален за оние кои држат линија.
Се става вода со сол на оган да зоврие. Цветовите се чистат и откако водата ќе зоврие се додаваат да се варат 4-5мин. Се цедат од водата. На страна се матат 2 јајца со мешан зачин и други зачини по желба. Се додаваат јајцата во исцедениот карфиол се меша се убаво и се истура во намрсено тавче. Се печи во загреана рерна околу 15 тина минути додека не порумени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови