Подготовка
1. Рибата исчистете ја и измиете ја. Ставете ја во тавата во која ќе ја печете, потурете ја со масло и вино, зачинете ја. Половина од лимонот исечете го на парчиња, а половината исцедете го врз рибата. Во стомакот на рибата ставете по малку рузмарин и исечкан лук. оставете ја да се маринира до два часа.
2. Печете на 200 степени дваесетина минути. Во текот на печењето може еднаш и да ја превртите.
Послужете ја со прилог по желба. Јас со мешан зеленчук со ориз и куркума. На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови