Измиете ги убаво јаболката, не ги лупете, само полека отстранете ја шишката и семенките од јаболкото без да го поделите на половина, отстранете го и делот од цветот.
Потоа во еден сад измешајте ги сувото грозје, оревите, бадемите, урмите, шеќерот, медот, кората од лимон, циметот, путерот и ванилата и со оваа смеса наполнете ги јаболката.
Земете тава и во неа налијте го виното, ставете ги јаболката и печете на 200 степени околу 25 минути. Кога ќе се испечат можете да ги украсите со шлаг, топено чоколадо или само со шеќер.
На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови