Подготовка:

1. Изматете ги јајцата со вилушка, па додадете ги маслото и киселата павлака и убаво измешајте.

2. Парчињата сув леб макајте ги во смесата и редете ги во плех обложен со хартија.

3. Врз секое одозгора ставете дробено сирење, сечкан млад кромид, зелена пиперка.

4. Изматете ги јацата со шеќерот и циметот. Макајте ги лепчињата во смесата и наредете ги во плехот.
Печените лепчиња послужете ги со мед и цимет или овошен сируп.

5. Печете на 200С во загреана рерна додека поруменат. Послужете ги топли.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови