1. Растворете квасец во топлото млеко, додајте малку шеќер и брашно и оставете го десетина минути да се активира.

2. Брашното измешајте го со шеќер и кора од лимон. Додајте од квасецот и почнете да месите. Постепено додајте го и путерот и продолжете со месење. Убаво, убаво измесете го. Оставете го на топло еден час.
3. Од тестото кинете топчиња отприлика 60-70 грама. Заоблете ги убаво и наредете ги во плехот во кој ќе ги печете. Покријте ги со најлонска фолија и оставете ги еден час да се дуплираат. Пред печење премачкајте ги со јајце.
4. Печете на 180 степени додека не заруменат. Посипете ги со шеќер во прав измешан со ванила.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови