Измешајте ги сувите состојки.
Додајте ги разматените јајца, испасираната рикота, истопениот путер, кората од лимон и млекото. Измесете се заедно во меко тесто.

Префрлете го тестото на побрашнета работна површина и премесете го убаво и глатко.
Потоа, развлечете го во дебелина од 1 до 1,5 см и исечете со кружен калап кругови. Секој круг во средината исечете го со помал кружен калап.

Исечените крофни наредете ги во плех обложен со пек-хартија. Покријте ги со кујнска крпа и оставете ги така да одмараат 30на минути.

Потоа премачкајте ги со стопениот путер и печете ги во загреана рерна на 180С околу 20ина минути, додека благо не поруменат.

Кога ќе изладат украсете ги со стопено бело, црно чоколадо, шеќерна глазура и посипете ги со шеќерни трошки или слични украси.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани