1. Пресечите ја бананата надолж на половина.
2. Додајте лажица мед или шеќер, и неколку капки од лимонов сок.
3. Ставите ја бананата во тавче за печење во рерна
4. Печите ја бананата во нејзината кора на 100 степени околу 10 минути.
5. Служите го десертот додека е топол.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови