Испечати

Печена банана

Печена банана

Состојки

  • капки лимонов сок
  • 1 лажица мед или шеќер (по избор)
  • 1 банана

Подготовка

1. Пресечите ја бананата надолж на половина.
2. Додајте лажица мед или шеќер, и неколку капки од лимонов сок.
3. Ставите ја бананата во тавче за печење во рерна
4. Печите ја бананата во нејзината кора на 100 степени околу 10 минути.
5. Служите го десертот додека е топол.