Семките од тиква испржете ги на сува тава и посолете ги.
Путерот изматете го со крем сирењето па додајте го сокот од лимон, па многу наситно исечканите лук и кромид. Продолжете со матењето.
Половината од семките ситно изблендирајте ги, а во другата половина нека останат и покрупни парчиња.
Измешајте ги во смесата, зачинете со сол и бибер по вкус и додајте малку ситно исечкан магдонос.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови