Гравот сварете го.
Во блендер ставете го гравот,оревите, магдоносот и лукот. Се убаво изблендирајте. Додадете сол бибер по вкус и додадетет маслиново масло. Се убаво промешајте.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови