На оган се става тенџере со вода и сол за шпагетите. Откако ќе зоврие се става пастата и се вари.
За тоа време се подготвува пестото. Во блендер се ставаат босилекот, пармезанот, бадемите и маслиновото масло и се блендираат за 1 - 2 минути. Откако шпагетите ќе се сварат се измешуваат со сосот и се сервира. Одозгора може да се наренда пармезан.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови