1. Шпагетите сварете ги во солена вода.

2. Лососот исечете го на коцки и испржете го. Во тавата кај што се пржи лососот ставете неутрална хопла и доматот, варете 2 минути, па додајте сол, црн бибер и зачини по вкус.

3. Шпагетите додајте ги кај сосот и промешајте. На крај сервирајте во чинија.

Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани