Вкусен оброк.
Во касерола на оган ја ставаме течноста со солта. Нека зоврие. Додајте го путерот.
Палентата помешајте ја со кашкавалот и кога течноста е зовриена додајте ја мешавината во садот. Мешајте ја со дрвена лажица. Нека се повари малку повремено мешајќи.
Ќе се згусне. Наполнете ја смесата во повеќе калапи. Нека постои 5минути.
Сервирајте со сирење. На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови