Брашното, млекото и јајцето се матат со вилушка се додека се соединат и се додава малку сол. Јаболката се рендаат во смесата, се додава цимет и се промешува со лажица. На загреано тавче се става малку путер да се растопи, па се додава од тестото. Се печат додека да добијат златна боја.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови