Здрав и вкусен појадок! Оваа доза е за една порција.

1. Со врела вода попарете ги овесните снегулки, само да ги покрие. Оставете да отстојат 5 минути.
2. Додајте јајце, урда и засладувач. Пржете во тавче со малку зејтин
Сервирајте со малини или јагоди по желба!
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани