Подготовка

1. Белките ги матиме со миксер. Кога ќе станат пенести го додаваме шеќерот, дел по дел. Штом ќе се стопи шеќерот додајте го и густинот.
2. Со шприц за декорација или со лажица, формирајте кружна форма на плех, обложен со хартија за печење. Печете во загреана рерна на 100 степени околу 2 часа. Оставете да се олади.
3. Слатката павлака изматете ја со шеќерот во прав. Филувајте ја тортата. Декорирајте по желба. Јас декорирав со јагоди, калинка, мараскино цреши и нане. Одличен додадок за божиќна трпеза.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани