На пареа стопете го путерот и чоколатчината исечени на коцки.
Додадете го оризот и брзо мешајте да се изедначи смесата. Ставете ја во правоаголен калап обложен со фолија, израмнете ја и оставете ја да олади. Потоа сечете правоаголни парчина и послужете ги.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани