Интересна салата која штом ја видов на Инстаграм решив да ја направам дома да ја пробаме.
Инаку е слична на таратур, само малку е побогата.

Подготовка:

Стекот, јајцето и компирот ги вариме, ги оставаме да се оладат, па потоа ситно ги сецкаме заедно со краставицата. Ставаме се заедно во подлабок сад, додаваме лук по желба, сол исто така. Ја додаваме павлаката и јогурт, зависно колку сакате да биде потечна или погуста.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови