Малку пишување, а голем восхит од вкусот на овој спој од состојки.
Салата која може да замени еден оброк.
Измијте и исецкајте ја на појадри делови салатата.
Додадете ги мешавината од суво грозје и останатите состојки.
Мандарината излупете и разделете ја.
Јаболкото (јас го излупив ) сечете на коцки.
Сливите исто така исечкајте ги и зачинете со умбир и цимет.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови