Подготовка:

1. Овошјето за салатата нека биде по ваша желба.
2. Дињата пресечете ја на пола, извадете ги семките, а внатрешноста исечете ја на коцки.
3. Овошјето, кое ќе го изберете исто, исечете го на коцки. Во дињата ставете го сеченото овошје, а врз овошјето ставете сладолед. Прелијте со прелив.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани