1. Тиквата може да биде варена или печена. Ја ставаме во длабок сад, со вилушка ја пасираме. Ги додаваме овесните снегулки, циметот ренданото јаболко и кокосовото масло, промешуваме.
2. Бадемите ги сецкаме на покрупни парчиња. Ги додаваме во смесата за колачиња. Го додаваме и медот. Промешуваме.
3. Од смесата формираме колачиња. Ги редиме во тава обложена со хартија за печење. Печеме на 180 степени 15-20 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани