Убави, вкусни и здрави вафли
Од оваа доза излегуваат околу 8-10 вафли во зависност од калапот.
Сите состојки се мешаат и се печат во калапот за вафли.
Одозгора можете да ги прелиете со било кој крем по желба, плус овошје какво имате.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови