Слатка енергетска бомбица, посна, вегетаријанска.

Подготовка
Овесните снегулки ги мелеме во Нутрибулет. Ги тргаме на страна. Сите останати состојки освен кората од лимон, ги ставаме исто во Нутрибулет и ги мелеме. Смесата ја соединуваме со овесните мелени снегулки, ја додаваме ренданата кора од лимон во смесата. Формираме бомбици и ги валкаме по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани