Подготовка:

1. Во сад промешајте ги јогуртот, овесот, јајцата и зачините. Спанаќот исецкајте го на ситно и додајте го во смесата.
2. Тавата каде ќе го правите јадењето попрскајте ја со масло. Кога е вжештено истурете ја смесата и покријте со капак. Нека се динста со капак на тивко.
3. Штом е готово, полека извадете го со шпатула на чинија. Декорирајте со шери домати. На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови