Подготовка:

1. Овесните снегулки ги мешаме со чиата и циметот, па ги потопуваме со јогурт.
2. 1 час треба да седат во фрижидер така.
3. Пред јадење, го сецкаме овошјето над кашата, додаваме ореви и мед.
Брз и вкусен појадок кој заситува, особено за оние што се љубители на здравите десерти.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови