Подготовката на овој вкусен појадок трае околу 15 минути, што значи дека е идеален за брз, здрав и квалитетен оброк.

Подготовка

Во мала касерола измешајте ги овесните снегулки, афионот и млекото, додадете прстофат сол и ставете на оган. Повремено мешајте и почекајте смесата да зоврие, а потоа намалете ја температурата и оставете да се крчка уште пет минути (односно до посакуваната густина за вас).
Заблажуваме по вкус и послужуваме веднаш.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани