Млекото со шеќерот се става да се загрее, се става и маргаринот да се стопи со повремено мешање. Кога маргаринот ќе се стопи се трга тенџерето од оган и се става алвата на коцки и чоколадата(изрендана или на коцки), се вари додека згусти(малку) на тивок оган со постојано мешање(да не загори). Се трга од оган се ставаат бисквитите и се меша доека се изедначи.
Се филуваат обландите.Се остава во фрижидер да се стегне и се сече на коцки.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови