1. Бисквитите ситно се кршат, а кикиритките и бонбоните ги сецкаме.
2. Шеќерот и јајцата ги ставаме на тих оган додека се стопи шеќерот, потоа се додаваат маргаринот, чоколадото, бисквитите, кикиритките и желе бонбоните.
3. Сето тоа се вари додека не добиеме потребната густина и после се нанесува на обландите.

Наместо кикиритките може да се става ореви, но со кикиритките добиваме вкус на чоколадото Сникерс))) (забелешката на љубителите Сникерс)))

По желба може да се додаде и суво грозје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани