Прво ги печеме пиперките. Јас ги печам во рерна, некако ми се повкусни.
Во меѓувреме ги вариме јајцата.
Во рачна или електрична мелница ги мелиме пиперките, во рачен сецко ги мелиме јајцата и заедно ги мешаме во поголем сад.
Го додаваме ренданото сирење, јогуртот, мајонезот, магдоносот и мешаме со поголема лажица.

Комбинирајте со крекери.

Рецептот го најдов во скриената тетратка со рецепти на мојата мајка, и верувајте, повкусен намаз немам пробано.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови