Морковите ги рендаме на ситно ренде, исто и лукот го рендаме. Додаваме сол, мајонез се убаво промешуваме.
Намачкајте на парче леб.
Многу е убаво пробајте!
Мајонез јас направив домашен,1 јајце се мати се додава 150 гр зејтин,1 лажица сенф,1 лажица сок од лимон, малку сол и шеќер. Се убаво изматете со блендер.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани