Прво се мешаат 2 лажици какао се со 3 лажици вода и 1 лажица шеќер(ова е потребно за темниот дел
Се матат јајцата со шеќерот и ванилата. Откако ќе се запенат се додаваат маслото, павлаката, млекото и на крај брашното и пецивото. Половина од смесата се одделува и се додава какаото измешано со вода и шеќер.
Во калап за векни (13×8 од помалите) се обложува со мрсна хартија и наизменично се става од смесата.
Се печи во загреана рерна на 160 степени околу 40мин.
На крај може да се прелие со стопено чоколадо.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови