Зејтинот, шеќерот, оцетот и солта се варат. Кога ке зовријат се става по пола од пиперките и модрите да повријат 2-3 минути и се вади. Истат постапка ја повторуваме со останатите модри патлиџани и пиперки. Се ставаат во посебен сад и им се додава ситно исецкан магданос и ситно исецкан лук. Размешуваме и ги собираме во тегли. Ако ви смета лукот и не мора да се става ама повкусно е со лукот.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови