Најпрвен го запржувам малку празот, додека се олади го правам кексот. Јајцата ги миксирам со солта потоа додавам млеко, масло, брашно и пециво. На крај го ставам празот и дробеното сирење. Го ставам во предходно намрсен и набрашнет куглов и одозгора го наросувам со сусам. Мојот омилен солен кекс за периодот есен -зима.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови