Во вангличка го ставаме јајцето, солта, биберот.
Матиме со миксер до побелување на смесата.
со исклучен миксер додаваме масло, млеко, пециво, брашно, сецкан морков, сецкана печеница.
Убаво со лажица ја соединуваме смесата.
Ставаме од неа во намастени и по малку набрашнети мини калапи за мафини.
По желба дел ги декорираме со парче црна маслинка.
Печиме во загреана релна на 180 с , околу 25 минути.
Внимателно ги вадиме од калапот, па сервираме

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани