Метропол салатата е вкусна, брза и нема да згрешите ако ја направите.
1. Компирот, морковот и јајцата се варат посебно. Кога ќе оладат се сечкаат на ситно. Се додава потоа исечканиот праз на тркалца и сите други преостанати состојки.
Се меша убаво и ТОЛКУ!
Едноставна, брза и вкусна.
Ако остане за другиот ден има уште поубав вкус.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани