Краставиците излупете ги и исечете на коцки, додадете го авокадото, јогуртот, киселата павлака, сол, црн пипер и водата. Блендирајте до добивање на мек и мазен мус.
Исечете го најширокиот дел на пиперките како чашка со височина 4 - 5 сантиметри. Пополнете со кремот и се украсуваат со магдонос и со останатите парчиња од пиперките исечени на стапчиња. Чувајте го мусот со авокадото во добро затворен стаклен сад. По околу еден ден површинскиот слој му затемнува, но го задржува вкусот и своите квалитети. Најдобро е да се приготви со добро разладени производи до 20 - 30 минути пред јадење.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови