Компирот сварете го и испасирајте го како за пире.
Во тава на оган ставете масло и исецканиот праз да се пропржи само колку да омекне и додајте ги компирите. Потоа додадете ја рикотата, сецканите кикирики и грубо издробените смоки. Зачинете со сол и црн бибер и пржете додека смесата убаво почне да се одлепува од краевите на тавата, односно убаво да се умеси. Сосема на крај додајте го пармезанот.
Послужете со кулен, чаен колбас или некој друг сувомеснат производ!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани