Ги ставаме макароните во вода да се варат. За тоа време ја миеме и сецкаме салатата, краставиците, доматите, маслинките и фетата и кромидот (по желба). Го спремаме и преливот. Најпрво на чинија ја ставаме зелената салата, потоа макароните, па краставиците и доматите, па маслинките и сирењето, најгоре преливот и кромидот доколку го стакате. Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови