Брашното се мати со шеќерот, сода бикарбона и циметот. Во другиот сад ги ставаме мармаладот и млекото и ги промешуваме добро. Потоа сета смеса ја промешуваме заедно и ја печеме во намрсена тава околу пола час.
Кога ќе биде скоро готова, ја премачкуваме со мармаладот и оставаме да се допече уште малку.
Додека се пече со мармаладот, се растопува чоколоадото за готвење.
Кога ќе биде готова се премачкува со чоколадото и е спремна за јадење.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови