Во посна или мрсна варијанта (според потребите) за време на престојните празнични денови, еве еден предлог од мене за превкусно засладување, кое се прави за 15-на минути.

Подготовка
1. Најпрво го пропржуваме, на средна температура, сусамот во сува тава, со постојано мешање.
2. Потоа во мало тенџерче ги ставаме медот и шеќерот, мешаме додека да зоврие, и веднаш ги додаваме путерот и чоколадото, мешаме да се стопат. Сега ги додаваме пропржениот сусам, мелените плазма бисквити и мелените (или сецкани, по желба) лешници. Мешаме да се соединат состојките.
3. Добиената смеса веднаш ја истураме во триаголен калап, обложен со стреч фолија. Завиткуваме со стреч фолијата и рамниме убаво. Оставаме да се стегне во фрижидер (за побрзо во замрзнувач околу пола час).
4. После стегнувањето на смесата, со остар нож сечеме парчиња, кои по желба може и да се чоколадираат.

*Забелешка - Наместо лешници, по вкус може да употребите ореви (мелени или сецкани). За посна варијанта користете маргарин и посни бисквити.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани