Лесни, посни мафини !
Парчињата тиква ги миксирам, потоа додавам брашно, пециво, шеќер, мармалад и на крај водата и маслото. Миксирам се заедно, ако ви е течна смесата слободно додадете уште 2-3 лажици брашно. Во секоја мафина по две лажици од смесата и неколку парчиња чоколадо. Печете ги на 250 степени, по неколку минути намалете ја температурата. После печење врз мафините ставете шеќер во прав или растопено чоколадо ( излегуваат околу 20 мафини ). Овој пат ги правев за во градинка и декорацијата е со таа намена !!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови