Подготовка:

1. За почеток да пишам дека јас користев замрзнат спанаќ. Го исецкав на ситни парченца. Во тој сад ги додадов јајцата, зачините, урдата и брашното, па мешајќи го додадов пецивото, оревите исто така кои претходно ги исецкав на некоја средна големина.Кога смесата е убаво измешана, ги полнам корпичките, наросувам семиња и ги ставам да се печат.
2. Проверувам со чачкалица дали се печени, Вадам од рерна и оставам да излади, па служам.
На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови