Се` се става во една вангла и се меша со лажица.

Смесата се става во намрсени калапи за мафини, до половина на калапите се полнат и одозгора се поросува со разни семиња од Натура.

Се печат 20 мин. на 180С.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови